Застосування фосфоміцину трометамолу в сучасній клінічній практиці

Автор: І.Г. Березняков, Харківська медична академія післядипломної освіти, Україна


Мета — проаналізувати застосування фосфоміцину трометамолу (ФТ) в лікуванні гострих неускладнених інфекцій нижніх сечовивідних шляхів.

Проведено аналіз даних літератури щодо: спектра антибактеріальної активності ФТ; його імуномодулюючих властивостей і дії на біоплівки; фармакокінетики ФТ після перорального застосування; результатів мікробіологічних досліджень щодо чутливості збудників при інфекціях сечовивідних шляхів до ФТ; чутливості багаторезистентних штамів бактерій до препарату; результатів клінічних досліджень ФТ у хворих на гострий цистит; безпечності застосування препарату; фосфоміцину в чинних міжнародних і національних рекомендаціях щодо лікування гострого неускладненого циститу; ФТ на ринку України.

Фосфоміцин трометамолу є бактерицидним антибіотиком вибору в лікуванні гострих неускладнених інфекцій нижніх сечовивідних шляхів і при цьому — єдиним, курсова доза якого застосовується однократно. Унікальний механізм дії — порушення синтезу зовнішніх мембран бактеріальних клітин на ранньому етапі — обумовлює вкрай рідкісне виникнення у патогенів ко’резистентності з антибіотиками інших класів. Результати клінічних і мікробіологічних досліджень свідчать про високу ефективність ФТ при гострому неускладненому циститі, у тому числі викликаному «проблемними» багатостійкими штамами. Переносимість ФТ порівнянна з такою у препаратів порівняння у невагітних жінок і вища — у вагітних. На ринку України доступні Фосфомед і деякі інші генеричні препарати.

Ключові слова: фосфоміцин трометамол, інфекції нижніх сечовивідних шляхів, вагітність.

Завантажити статтю у форматі PDF (Ru)

Аренда яхты