Як зберегти здоровий зір?

Підготувала Аліна Зарницька

Як зберегти здоровий зір? Над цим питанням зазвичай починають замислюватися після виникнення будь-яких проблем, пов’язаних із зоровим дискомфортом. Це відчуття знайоме кожному, наприклад, хто працює за комп’ютером, коли від довгої уваги на екран починають хворіти обидва очі. Звичайно, у таких випадках необхідно дотримуватись певних правил поводження з ПК:

  • не сидіти у повній темряві, коли єдина яскрава пляма – екран ноутбука;
  • частіше моргати, щоб уникнути пересихання рогівки ока;
  • періодично робити десятихвилинні перерви.

Ці правила нескладні і відомі майже всім користувачам, але насправді рідко хто їх точно дотримується. Результат – рано чи пізно починаються проблеми із зором.

Комп’ютер – не єдина причина потенційних неприємностей, які потребують окуліста. Очі втомлюються і після тривалого читання, і при носінні контактних лінз, і тривалому керуванні, і під впливом яскравого або, навпаки, слабкого освітлення. Найчастіше ці дратівливі чинники немає можливості обмежити, і зір весь цей час перебуває під загрозою. Звісно, погіршення під впливом перелічених причин відбувається різко.

Якщо людина зазначає, що в неї знижується зір з кожним днем, – це знак присутності серйозніших причин, ніж втомлені очі, і потрібна термінова консультація лікаря.

Для профілактики зорових порушень лікарі часто рекомендують вживати засоби, у складі яких міститься комплекс речовин, що позитивно впливають на здоров’я зорового органу.

На фармацевтичному ринку України з’явився новий продукт «СлезаВіт» компанії World Medicine Ophthalmics, який є комбінованим засобом, що містить вітамінно-мінеральний комплекс для очей з екстрактом чорниці, лютеїном та зеаксантином. Антоціани чорниці стимулюють синтез та регенерацію зорового пігменту родопсину, таким чином підвищуючи гостроту зору, покращуючи адаптацію до темряви в умовах низького освітлення. У той же час прискорюється процес регенерації сітківки та зменшується втома очей після тривалої напруги.

Завантажити статтю в форматі PDF

Опубліковано в журналі «Навігатор Фармації» № 5’2013

Аренда яхты