Сучасні вектори фітотерапії у лікуванні вегетативних синдромів у дітей

Автори: В. В. Корнєва, к. м. н., доцент, Н. П. Гляделова, к. м. н., доцент, В. Г. Козачук, к. м. н., доцент

Кафедра педіатрії № 2 Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, м. Київ


Представлений науковий огляд вітчизняної та зарубіжної медичної літератури присвячений аналізу проблеми вегетативних синдромів (ВС) у дітей різних вікових груп, а також можливим методам фітотерапії цих синдромів.

Незважаючи на певну критику поняття вегетативної дисфункції (ВД) у дітей, різноманітні ВС представляють проблему, з якою стикаються фактично щоденно сімейні лікарі, педіатри та інші фахівці. ВС у дитячій популяції є прерогативою виключно підліткового віку, вони спостерігаються в усіх вікових груп. За поширеністю в дитячому віці ВД поступається тільки ГРВІ і все більше набуває рис медико-соціальної проблеми.

У представленому науковому огляді відзначено сучасні вектори фітотерапії різноманітних ВС у дітей: перспективність використання дієтичних добавок Віадор та Аллева, які з’явилися на українському фармринку у другому кварталі 2018 року.

Комбінована дієтична добавка Віадор за рахунок компонентів рослинного походження та есенціального мікроелементу марганцю покращує апетит, підвищує секрецію шлунку; ефективна при ВС дітей (астеновегетативному синдромі, особливо на тлі психоемоційного шкільного навантаження, при адаптаціях дітей до дитячих дошкільних закладів тощо); містить різноманітні вітаміни рослинного характеру, біоактивні речовини (ізокверцетрин та ін.), мікроелементи, що дозволяє також рекомендувати цей комплекс дітям, у період реконвалесценції після респіраторних інфекцій.

Сироп Аллева можна рекомендувати при різноманітних проявах ВД, а саме: з седативною метою, при порушеннях сну; як спазмолітичний засіб при порушеннях цереброінтестинальних взаємодій, а також як фітогіпотензивний засіб; з метою вітамінної та мікроелементної корекції

У комплексному лікуванні ВД у дітей слід пам’ятати про ефективність фітозасобів. Сучасними векторами фітотерапії при даних станах можуть бути дієтичні добавки Віадор та Аллева, які ефективні при вегетативному дисбалансі у дітей різних вікових груп.

Завантажити статтю у форматі PDF (Ru)

Аренда яхты