Сучасні підходи до профілактики та лікування анемії у жінок з аномальними матковими кровотечами

Автори: О.В. Грищенко1,2, В.В. Бобрицька1,2, О.Л. Черняк1

1 Харківська медична академія післядипломної освіти
2 Харківський національний університет ім. В.М. Каразіна


Резюме

У статті представлені сучасні підходи до профілактики та лікування залізодефіцитної анемії (ЖДА), яка є одним із найпоширеніших патологічних станів, що супроводжують аномальні маткові кровотечі (АМК).

Мета дослідження – оптимізація лікування анемії у жінок з АМК за допомогою препаратів Ферсинол для парентерального введення, капсул Ферсинол-3 для перорального застосування, а також визначення ефективності та безпеки цієї терапії.

Матеріали та методи дослідження

Під спостереженням знаходилися 90 пацієнток з анемією середнього та легкого ступеня тяжкості на тлі АМК: І група (30 жінок) отримувала ін’єкції Ферсинолу протягом 5 днів, потім пероральну форму Ферсинол-3 – по 1 капсулі 2 рази на день; ІІ група (30 пацієнток) отримувала Ферсинол-3 по 1 капсулі 2 рази на день; III група (порівняння) – 30 пацієнток – отримувала препарат, що містить 80 мг заліза в аналогічній лікарській формі та 350 мкг фолієвої кислоти, по 1 таблетці 1 раз на день. Курс терапії становив 10 днів. Всім пацієнткам до та після лікування визначали рівень гемоглобіну та феритину в крові.

Результати дослідження

В результаті проведеної терапії рівень гемоглобіну та феритину достовірно вищий у групах, які отримували Ферсинол. Ферсинол ампули та Ферсинол-3 капсули показали високу ефективність та безпеку.

Висновки

Комплексний склад препарату Ферсинол з урахуванням ефективної антианемічної дії можна вважати оптимальним для лікування ЖДА та рекомендувати як лікування та профілактику анемії у пацієнток з рясними менструаціями, а також різними типами АМК з рясними кров’янистими виділеннями.

Ключові слова: АМК, анемія, ферсинол ампули, ферсинол-3 капсули.

Завантажити статтю у форматі PDF (Ru)

Аренда яхты