Багато мам часто вважають, що тільки в маленьких дітей до трьох років можуть хворіти вуха досить часто. Виходить, що коли діти виростуть, то і хвороби минуть. Але думка фахівців не завжди говорить про це ж. Дійсно маленькі діти страждають від болю у вушках куди частіше, ніж дорослі люди. Це можна пояснити тим, що слухова труба у маленьких дітей між середнім вухом і носоглоткою коротше і ширше, ніжу дорослих людей, таким чином інфекція легко потрапляє у вуха. Тому немовлята хворіють отитом частіше. Тобто причина болю у вусі – застуди та аденоїди.
Нежить — постійний ворог вух. Якщо лікувати вуха, але не лікувати, як слід нежить, то вуха будуть продовжувати хворіти. Не можна думати, що нежить пройде сам. Коли дитина одужує, нежить залишається, і інфекція знаходиться поблизу вух. Біль у вусі у дитини не завжди вдається відразу виявити, оскільки малюк, особливо якщо він ще не вміє розмовляти, не в змозі пояснити батькам, що його турбує, і вказати на джерело болю. Якщо є підозра на те, що дитину турбує біль у вусі, то його потрібно в терміновому порядку показати лікарю.
БІЛЬ у вусі – поширений симптом, який може турбувати як дітей, так і дорослих. Він може бути викликаний наступними причинами:
- запальні захворювання вух (отити) і сусідніх органів;
- ураження нервової системи і слухового нерва;
- патології сусідніх органів (шиї, ЛОР-органів, судин, головного мозку та ін.);
- пухлинні процеси.
БІЛЬ у вухах у дітей – досить поширена скарга на прийомі у педіатра. Найчастіше біль у вусі у дитини буває обумовлений наступними причинами:
- Отити (запальні захворювання вух). Нерозвинений імунітет і анатомічні особливості вушної раковини і зовнішнього слухового проходу підвищують ймовірність розвитку отиту в дитячому віці. Нерідко отит виникає як ускладнення гострої респіраторної інфекції, викликаючи сильний біль у вусі у дитини.
- Ангіна (запалення піднебінних мигдалин) – ще одне захворювання, яке нерідко може привести до болів у вухах у дитини.
- Частіше, ніж у дорослих, у дітей зустрічаються сторонні тіла у зовнішньому слуховому проході.
- Євстахіїт. Слухова труба у дитини ширше і коротше, ніж у дорослого, тому в неї набагато легше проникають хвороботворні організми.
- Епідемічний паротит (свинка). Патологія, яка переважно зустрічається в дитячому віці. Після перенесеного епідемічного паротиту розвивається стійкий імунітет – захворювання ніколи не повторюється вдруге.
- Зубний біль, найчастіше коли у малюка ріжуться зубки. При цьому наголошується загальне занепокоєння, порушення сну, апетиту, підйом температури тіла.
Що викликає отит?
Причиною появи отиту можуть стати аденоїди і їх запалення; простудні захворювання; гайморит і захворювання навколоносових пазух; безладне застосування антибіотиків; зниження імунітету; алергія; сильне охолодження організму.
Як не стати хроніком?
З самого початку вилікуйте отит до кінця. Потім протягом двох місяців стежте, щоб ваш малюк не переохолоджувався, і не захворів новою інфекцією. Необхідно уникати великих фізичних навантажень. Якщо отит проходив з гноєм, то отвір, через який витікав гній, може не затягнутися. Тому стежте, щоб дитина обов’язково цілий рік не пірнала і не купалася в басейні, річці, морі.
Декілька застережень батькам:
- Дитині не можна ходити без шапки восени і навесні, коли холодно. Тоді виникне застуда, оскільки на голові багато рефлексогенних зон. При застуді виникне нежить і заболять вуха.
- Не відкривайте вікно в машині, коли сидите спереду, а дитина позаду. Вітер дме прямо у вуха малюкові.
- Дитині не можна плавати, пірнати після отиту. Це призведе до повторного захворювання.
- Якщо дитина хвора, не перевозьте її з країни в країну, навіть якщо там, куди ви поїдете, дуже тепло. Це погіршить стан хворого через різкі перепади температур. Хвороба може дати ускладнення.
- В очікуванні зустрічі з фахівцем, прийміть знеболюючі заходи. Для цього можна використовувати вушні краплі «ДРОПЛЕКС». ДРОПЛЕКС, забезпечить протизапальний та знеболюючий ефект. Будь-які краплі, потрібно вірно закрапувати, щоб вони дали ефект.
По-перше, температура ліків повинна відповідати температурі тіла. Щоб підігріти розчин до потрібної температури, поставте флакончик з краплями в кухоль з теплою водою або потримайте в руках деякий час.
По-друге, краплі повинні потрапити на барабанну перетинку. Для цього лежачи на боці, повернувши голову в потрібну сторону, гарненько відтягніть вушну раковину у дорослого вгору і дозаду, а у дитини вниз і дозаду.
- Варто пам’ятати, що правильне і ефективне лікування причин болю у вусі може здійснювати тільки професійний ЛОР-лікар. Тому після того, як перша допомога була надана, слід якомога швидше звернутися за допомогою в медичний заклад! Тільки лікар зможе призначити грамотне лікування.
Забудьте про вушну біль, будьте здорові та щасливі!
Завантажити статтю в форматі PDF