Прогнозмодифікуюча терапія у пацієнтів з ІХС: як оптимізувати лікування?

Автори: Ханюкову О.О., професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри внутрішньої медицини 3 ГУ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України»


За матеріалами ХІХ Національного конгресу кардіологів України, 26-28 вересня, м. Київ

В Україні 10,4 млн людей страждають на артеріальну гіпертензію (АГ) та 7,7 млн ​​– на ішемічну хворобу серця (ІХС). Згідно зі статистичними даними, Україна посідає перше місце в Європі за швидкістю скорочення населення. Левова частка смертей пов’язана із серцево-судинними захворюваннями (ССЗ): щорічно в нашій країні реєструється 50 тис. інфарктів та 110 тис. інсультів. Як запобігти катастрофі? За відповіддю на це та інші питання ми звернулися до завідувача кафедри внутрішньої медицини 3 ГУ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», доктора медичних наук, професора Олексія Олександровича Ханюкова.

Підсумовуючи, хочу зазначити, що мультидисциплінарний підхід до окремих нозологій розширив наші уявлення про патогенез та підходи до терапії окремих захворювань. Сьогодні у щоденній практиці кардіологам доводиться працювати з ІПП, препаратами УДХК, засобами метаболічної терапії. Улсепан, Холудексан, Ріпронат можуть бути ефективними інструментами лікаря в досягненні основної мети терапії – зниження кардіоваскулярного ризику у пацієнта.

Підготувала Марія Марчук

Завантажити статтю у форматі PDF (Ru)

Аренда яхты