Новий комплекс метаболічних речовин і вітамінів в лікуванні опіків очей та їх наслідків

Автори: Якименко С.А., Костенко П.А.

Інститут очних хвороб та тканинної терапії імені В.П. Філатова Національної академії медичних наук України, Одеса, Україна


Вступ

Опіки очей – найчастіший і найважчий вид ушкодження органу зору, який супроводжується порушенням усіх видів обмінних процесів у тканинах ока.

Ціль

Вивчити вплив препарату Кокарніт протягом опікового процесу в рогівці та його ефективність при лікуванні пацієнтів з опіками очей та їх наслідками.

Матеріали та методи

Експериментальна частина роботи виконана на кроликах (8 очей), у яких було змодельовано хімічні опіки рогівки 3Б ст. Клінічні дослідження проведені у 144 пацієнтів з опіками очей та їх наслідками, до комплексу лікування, яких додатково було включено препарат Кокарніт.

Результати та обговорення

При оцінці ефективності лікування в експерименті у групі, де кролики отримували внутрішньом’язові ін’єкції Кокарніту, зазначалося: скорочення термінів епітелізації рогівки, зменшення ступеня васкуляризації та інтенсивності помутніння рогівки.

Проведені клінічні спостереження в обстежених показали, що у всіх пацієнтів з опіками, які одержують додатково Кокарніт, відзначалося зменшення скарг на болі в оці, скорочення термінів епітелізації рогівки в середньому на 6–8 діб порівняно з контрольною групою, що дозволило скоротити тривалість перебування у стаціонарі на 7-10 днів (p≤0,05). У пацієнтів з наслідками опіків, що проходили курси протирецидивної терапії з включенням препарату Кокарніт, було відзначено покращення зорових функцій у 93,6% випадків.

Висновок

Проведені експериментальні дослідження, а також отримані результати застосування препарату Кокарніт у обстежуваних з опіками очей свідчать про його позитивний вплив на перебіг опікової хвороби очей, скорочення термінів епітелізації рогівки, а також на результати подальшої реабілітації пацієнтів, що дозволяє рекомендувати препарат Кокарніт для лікування опіків. їх наслідків.

Ключові слова: опіки очей, метаболічна терапія.

Завантажити статтю у форматі PDF (Ru)

Аренда яхты