Здоров'я - багатство, яким ми ділимось з Вами.

Цунамі ® –профілактіка рецидивів інфекцій сечовивідних шляхів

З настанням холодів, все частіше згадуєшь про те - «Як уникнути загострення хронічних інфекцій сечовивідної системи?», адже, проблемою інфекцій сечовивідних шляхів щорік в світі страждає близько 150 млн. людей

Слід зазначити, що, переважно, захворювання сечостатевої системи затьмарюють життя саме жінок.  Річ у тому, що особливостями жіночої сечостатевої системи є короткий і широкий сечовипускний канал, близьке розташування органів статевої сфери. Ці чинники пояснюють легкість проникнення збудників.  

Інфекція сечовивідних шляхів (ІСШ) – це стан, коли запальний процес в сечовивідній системі виникає без спеціальної вказівки причини і місця локалізації.

Традиційно ІМШ розділяють залежно від локалізації інфекційно-запального процесу: у сечовому міхурі (цистит), нирках (пієлонефрит) або лише в сечі (бактеріурія), а також від наявності або відсутності клінічних проявів (симптоматичні і безсимптомні) і ускладнень (ускладнені і неускладнені).  

Основним збудником неускладнених інфекцій сечовивідних шляхів (у 70-95 % випадків), продовжує залишатися кишкова паличка (E. coli), яка є представником нормальної флори товстого кишечника, а її попадання в сечовивідні шляхи призводить до затяжного процесу, розвитку рецидивів і труднощів в лікуванні.  

Найчастіше з ІМП зустрічається цистит, що виявляється походами в туалет кожні 15-30 хвилин, сечовипусканням з болем, відчуттям неповного спорожнення сечового міхура. Але найнеприємніше – це рецидиви циститу і його можливі ускладнення.

У зв'язку з цим, великого практичного значення набувають допоміжні рослинні засоби, що використовують як у складі комплексної терапії ІСШ, так і для профілактики їх повторного виникнення.   

Сьогодні Європейська асоціація урологів рекомендує вживання рослинних засобів на основі журавлини великоплідною, які відрізняються достатньою антимікробною, протизапальною, антисептичною, спазмолітичною, діуретичною діями і не впливають негативно на організм. 

Плоди журавлини, а також препарати, на її основі є одними з самих часто вживаних рослинних засобів у всьому світі і входять у першу десятку рослинних засобів, що продаються в США та Європі.

Гідним представником таких засобів на ринку України є Цунамі® (World Medicine). У його склад входять два компоненти: концентрат соку журавлини великоплідною (Nutricran) 200 мг і сухий екстракт плодів журавлини великоплідної (Cysticran)  3 мг.  

Проантоцианідіни, що містяться в журавлині, роблять цю ягоду справжнім адсорбентом різних мікробів, завдяки зниженню адгезії (налипання) бактеріальних клітин до епітелію сечовивідних шляхів.

Окрім того, нещодавно дослідники із США встановили, що в журавлинному соку є клас флавоноїдів — флавоноли, які ефективно перешкоджають розвитку бактеріальної інфекції, оскільки знижують здатність бактерій закріплюватися на будь-якій поверхні.  

Доведено, що використання екстракту журавлини на 56 % знижує кількість епізодів циститу.

Компоненти журавлини у декілька разів підсилюють дію антибіотиків, які використовуються при лікуванні ІСШ, що дозволяє скоротити курс антібіотікотерапії, тим самим перешкоджаючи розвитку резистентності до вживаного антибіотика.  

Сечогінний ефект компонентів журавлини підвищує один з найважливіших захисних чинників організму – гідродинамічний, завдяки якому бактерії в буквальному розумінні цього слова змиваються і віддаляються під час сечовипускання. 

Таким чином, рослинний засіб на основі журавлини Цунамі® може бути рекомендований для:

  • посилення ефекту антибактеріальної терапії;
  • профілактики розвитку рецидивуючих ІСШ за несприятливих умов;  
  • профілактики часто рецидивуючих ІСШ (більше 3 епізодів на рік або 2 епізоди за півроку)
  • підтримки здорового стану сечостатевої системи.

Цунамі ® містить виключно рослинні компоненти, тому його можна застосовувати для профілактики і у складі комплексного лікування ІСШ у вагітних жінок, літніх пацієнтів і дітей з 3 років.

Цунамі ® випускається у вигляді твердих желатинових капсул № 60  і призначається  дорослим і дітям старше за 3 роки для профілактики ІСШ по 1-2 капсули в день за 20 хвилин після їди, запиваючи достатньою кількістю води.  У комплексній терапії інфекцій сечовивідних шляхів  рекомендовано вживати Цунамі® по 2-6 капсул на добу курсом в 3-4 тижні.