Здоров'я - багатство, яким ми ділимось з Вами.

Залізодефіцитна анемія: комплексний підхід від компанії «World Medicine»

Анемія належить до глобальних проблем сучасної охорони здоров'я; за останніми даними, 80% всіх випадків анемії пов'язано з дефіцитом заліза.          Основою розвитку залізодефіцитної анемії (ЗДА) можуть виступати найрізноманітніші фізіологічні і патологічні процеси, що розвиваються унаслідок підвищеної потреби (дитячий і підлітковий вік, вагітність), недостатнього надходження з їжею, порушення всмоктування або засвоюваності заліза.  

У клінічній практиці також прийнята наступна оцінка ступеню важкості анемії:                      

  • легка (Hb 110-90 г/л, Er 3,0-3,5×1012/л)
  • середня (Hb 90 -70 г/л, Er 2,5-3,0×1012/л)
  • важка (Hb ≤ 70 г/л, Er 1,0-2,0×1012/л)
  • украй важка (Hb ≤ 55 г/л, Er ≤ 1,0×1012/л).

Слід звертати увагу на те, що клінічна симптоматика ЗДА виявляється, як правило, при середньому ступеніважкості, а при легкій течії об'єктивними критеріями виступають лише лабораторні показники.

Сучасна терапія ЗДА включає немедикаментозну (збалансоване повноцінне харчування) і медикаментозну корекцію.  

Раціональна медикаментозна терапія ЗДА визначається наступними правилами: 

  • виявлення і корекція причин ЖДА;
  • правильний розрахунок дози заліза;
  • дотримання етапності і тривалості лікування (до відновлення відповідних показників периферичної крові і депо заліза в організмі).

Перший етап (нормалізація рівнів Hb і Er) триває 3-4 тижні, другий етап (терапія насичення) триває  ≥ 3-6 міс. Моніторинг лікування передбачає контроль показників крові кожні 10-14 днів, в період часткової ремісії - раз на місяць, в період повної ремісії - раз на 6 міс.      

Рекомендації ВООЗ за призначенням препаратів заліза передбачають приоритет пероральних форм, що містять Fe2+, при цьому добова доза у дорослих повинна досягати 2 мг/кг елементарного заліза; загальна тривалість лікування - не менше 3 міс.  

У разі, коли необхідно швидко відновити рівень заліза в крові (гострі геморрагії на тлі травм, операцій, гемодіалізу, акушерські кровотечі, непереносимість або не всмоктуваність пер оральних форм заліза) необхідно починати терапію з парентеральних форм залізовмісних препаратів.  

Компанія «World Medicine» пропонує на ринку України препарат ФЕРСИНОЛ для внутрим’язових ін'єкцій, ампули 2 мл № 5.  ФЕРСИНОЛ – комплекс на основі 3 – валентного заліза, який можна застосовувати  дорослим та дітям старше за 4 місяці.  Призначаючи ФЕРСИНОЛ, лікар розраховує індивідуально дозу під кожного пацієнта, враховуючи його вагу і ступень важкості анемії. 

Через декілька тижнів інтенсивної терапії ФЕРСИНОЛом і достатній відповіді організму (підвищенні показників гемоглобіну) вже можна переходити на пероральні форми залізовмісних препаратів.     

Встановлено, що пероральні препарати у вигляді сульфатів заліза мають добру розчинність і високу біодоступність.

Окрім цього, для потенціювання лікувального і профілактичного ефектів сучасні препарати заліза містять аскорбінову кислоту (перешкоджає окисленню заліза) і вітаміни групи В (стимулюють еритропоез і синтез гемоглобіну).        

Такий антианемічний комплекс під назвою ФЕРСИНОЛ Z вже декілька років присутній в портфелі «World Medicine». Кожна капсула ФЕРСИНОЛ Z містить сульфат заліза і цинку, а також життєво важливі вітаміни групи В, аскорбінову кислоту, нікотинамід.      

Сучасні технології виробництва ФЕРСИНОЛу Z дозволяють досягнути окремого і поступового вивільнення і всмоктування всіх компонентів препарату, які доповнюють один одного в організмі. Завдяки збалансованому складу компоненти Ферсинола Z мають високу біодоступність, проявляють виражену антигіпоксантну і антиоксидантну активність.      

ФЕРСИНОЛ Z рекомендован до вживання при ЗДА, латентній сидеропенії, ятрогенній анемії (хірургічні операції, гемодіаліз і ін.), гипо- і авітамінозах.

Зручний режим прийому (1-2 капсули на добу) і хороша переносимість забезпечують високу прихильність у пацієнтів різних вікових груп, що отримують ФЕРСИНОЛ Z і це є важливим чинником успіху лікування і профілактики ЗДА.