Автори: О.О. Ханюков1, Є.Д. Єгудіна1, О.Г. Григоренко2, І.М. Осипчук3
1 Державний заклад «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України»
2 Дніпровська клінічна лікарня на залізничному транспорті філії «Центра охорони здоров’я» акціонерного товариства «Українська залізниця»
3 Комунальний заклад «Дніпровська клінічна міська лікарня № 11» Дніпровської міської Ради
Резюме
Метою дослідження було вивчення ефективності та безпечності Кокарніту в комплексному лікуванні пацієнтів з ішемічною хворобою серця та хронічною серцевою недостатністю. 60 включеним в дослідження хворим з ішемічною хворобою серця (стабільна стенокардія напруги II-III функціонального класу) та хронічною серцевою недостатністю (II-III функціональний клас за класифікацією NYHA) проводили стандартне загальноклінічне обстеження, анкетування, 6-хвилинний тест з ходою, лабораторні (загальні аналізи крові та сечі, ліпідний, печінковий, нирковий комплекси, коагулограма, глюкоза крові) та інструментальні (електрокардіографія, ехокардіографія, добове моніторування електрокардіограми) дослідження.
Пацієнти були розділені на дві групи. В контрольну групу увійшли 30 хворих, яким було призначено комплексне лікування: антитромботична терапія (аспірин – 100 мг на добу), бета-адреноблокатор (бісопролол – 5 – 10 мг на добу в залежності від початкової частоти серцевих скорочень та рівня артеріального тиску, за умови попередньої титрації дози), інгібітор АПФ (раміприл – 5 – 10 мг на добу в залежності від початкового рівня артеріального тиску, за умови попередньої титрації дози), (аторвастатин – 40 мг на добу); при необхідності були рекомендовані нітрати та діуретики. 30 пацієнтів основної групи на тлі вищезазначеної базисної терапії приймали Кокарніт (по 1 ампулі щоденно внутрішньом’язово). Період спостереження склав 12 – 14 днів . Застосування Кокарніту в складі комплексного лікування хворих на ішемічну хворобу серця та хронічну серцеву недостатність сприяло поліпшенню якості життя пацієнтів, зменшенню кількості та тривалості ангінозних атак, зниженню потреби в короткодіючих нітратах, поліпшенню функціонального класу серцевої недостатності, збільшенню дистанції ходи за даними 6-хвилинного тесту; не призводило до розвитку побічних ефектів, що потребували би відміни препарату.
Ключові слова: ішемічна хвороба серця, хронічна серцева недостатність, лікування, Кокарніт.
Завантажити статтю у форматі PDF (Ru)