Хронічний панкреатит: що важливо брати до уваги у діагностичному моменті, при лікуванні та прогнозі

Т. М. Христич, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, Україна


Метою огляду літератури було звернути увагу лікарів не тільки на загальновідомі етіологічні фактори, але й патогенетичні, які впливають на прогресування, хронізацію процесу, лікування, профілактику та прогноз.

Детально обговорюється значення алкоголю, механізму обструкції проток підшлункової залози у виникненні абдомінального болю при хронічному панкреатиті, розвитку та прогресуванні зовнішньосекреторної недостатності залози. Розглядаються питання формування хронічного панкреатиту в осіб похилого віку, при коморбідності з іншими захворюваннями внутрішніх органів, при недостатності певних вітамінів. Указується на необхідність пам’ятати, що зовнішньосекреторна недостатність може асоціюватися з прогресуванням фіброзу залози, метаболічними порушеннями, харчовою непереносимістю, алергічним синдромом, який провокує гострі атаки. Автор звертає увагу на те, що не слід забувати про синдром запальної ферментної інтоксикації та про синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові при гострому характері процесу. Вищезазначене допоможе правильно оцінити клініку та призначити оптимальне лікування, а також вчасно попередити розвиток ускладнень.

Ключові слова: хронічний панкреатит, діагностика, фармакотерапія, інгібітори протонної помпи, Улсепан, прогноз, ускладнення

Завантажити статтю у форматі PDF (Ru)

Аренда яхты