Елфунат в лікуванні пацієнтів з дисциркуляторною енцефалопатією

Автори: Міщенко Т.С., Міщенко В.М., Забродіна Л.П., Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України, Харків, Україна


Резюме

Метою дослідження була оцінка ефективності та безпеки застосування препарату Елфунат ін’єкційної форми у пацієнтів з ДЕ гіпертонічного та/або атеросклеротичного генезу. Було обстежено 30 пацієнтів у віці 50-68 років, які отримували препарат Елфунат у дозі 100 мг 2 рази на добу внутрішньовенно струминно або внутрішньовенно краплинно протягом 14 днів, а потім при подальшому його прийомі у дозі 100 мг один раз на добу внутрішньом’язово. 14 днів. Оцінка ефективності проводилася до та після лікування на підставі клініко-неврологічних, психодіагностичних та ЕЕГ-досліджень.

Проведені дослідження показали, що препарат Елфунат позитивно впливає на стан емоційної сфери та знижує прояви астенічного синдрому у пацієнтів з дисциркуляторною енцефалопатією, покращує когнітивну продуктивність, процеси короткочасної та довготривалої пам’яті, підвищує концентрацію уваги та працездатність.

Препарат Елфунат впливає на функціональний стан мозку, забезпечуючи реалізацію його інтегративних функцій. Також препарат Елфунат показав свою ефективність та хорошу переносимість при лікуванні дисциркуляторної енцефалопатії та може бути рекомендований до арсеналу лікарів-практиків.

Ключові слова: дисциркуляторна енцефалопатія, елфунат, когнітивні порушення, гіпертонічна хвороба, церебральний атеросклероз.

Завантажити статтю у форматі PDF (Ru)

Аренда яхты