Ефективність застосування ципрофлоксацину і тобраміцину в лікуванні дакріоциститів новонароджених і гострого бактеріального кон’юктивіту у дітей раннього віку

Автори: О. Ю. Савельєва, П. А. Бездітко, Ю. А. Бабак, Харківський національний медичний університет


Гострі запальні захворювання очного яблука та його придаткового апарату є досить поширеною патологією дитячого віку. З них найчастіше (майже у половині звернень) офтальмопедіатри зустрічаються з кон’юнктивітами та дакріоциститами новонароджених [3]. За даними аналізу захворюваності та поширеності захворювань органу зору та його придаткового апарату серед дитячого населення України за 2010—2011 рр., мають тенденцію до збільшення запальних захворювань кон’юнктиви та дакріоцистити [1]. Дакріоцистити, як правило, діагностуються у віці від 0 до 6 місяців, а гострі кон’юнктивіти – у дітей молодше 6 років, з піком захворюваності у віці від 12 до 36 місяців [5]. Необхідно відзначити, що кон’юнктивіти та дакріоцистити новонароджених складають особливу групу запальних захворювань очей та його придаткового апарату, медико-соціальна значимість яких визначається їх високою поширеністю, рецидивуючим перебігом, можливістю генералізації інфекційного процесу у зв’язку з особливостями місцевого та загального імунітету організму новонародженого. й у результаті, сліпоти [2]. На жаль, останнім часом значно збільшилася кількість кон’юнктивітів у новонароджених та дітей першого року життя, викликаних гонококовою, хламідійною та мікоплазмовою мікрофлорою [6]. Зміна етіології гострих запальних захворювань кон’юнктиви та дакріоциститів, найчастіше безконтрольне використання антибіотиків широкого спектра дії як з лікувальною, так і профілактичною метою призводить до появи резистентних штамів мікроорганізмів і відповідно до зниження ефективності лікування.

Правильно та своєчасно встановлений діагноз, раннє призначення ефективної етіопатогенетично обґрунтованої терапії дозволяють уникнути ускладнень небезпечних для здоров’я та життя дитини.

Однак, незважаючи на появу на фармацевтичному ринку нових, досить ефективних антибактеріальних препаратів, їх застосування в офтальмопедіатричній практиці часто буває утруднене у зв’язку з віковими обмеженнями, наявністю алергічних, токсичних та інших побічних реакцій.

Таким чином, лікування гострих кон’юнктивітів та дакріоциститів у дітей раннього віку залишається актуальною проблемою офтальмопедіатрії. У зв’язку з цим нашу увагу привернули препарати «Флоксимед» та «Тобримед» компанії World Medicine.

Ключові слова: дакріоцистити новонароджених, бактеріальні кон’юнктивіти у дітей, флоксимед, тобримед

Завантажити статтю у форматі PDF (Ru)

Аренда яхты