Депресія: від Гіппократа до сучасності

Автор: Ламара Львова, канд. біол. наук


На українському фармацевтичному ринку одним із найновіших та унікальних засобів на основі звіробою є СТРЕСОФІТ від компанії World Medicine, який містить сухий екстракт квіток звіробою звичайного 300 мг, що відповідає 900мкг гіперицину.

Крім того, СТРЕСОФІТ є єдиним засобом на вітчизняному ринку, до складу якого входять потенціюючі дія звіробою компоненти пустирника і півонії: 100 мг сухого екстракту стебел і листя пустирника серцевого, що відповідає 5% стахідрину, і 100 мг сухого екстракту коріння півонії молочноквіткового, що відповідає 20% піонофлорину.

У рослинному засобі СТРЕССОФІТ екстракт пустирника обумовлює седативний, спазмолітичний, протисудомний, антиангінальний та гіпотензивний ефекти, а також має захисну властивість при церебральній ішемії.

Рослинні компоненти півонії, насамперед глікозиди саліцину та метилсаліцилату, у складі СТРЕССОФІТу також виявляють різноманітні дії: седативну, протисудомну, мембраностабілізуючу, антиоксидантну, антигіпоксичну. Крім того, необхідно відзначити, що седативний ефект екстракту півонії пов’язаний зі стимуляцією вироблення організмом ендорфінів, які викликають відчуття щастя.

Враховуючи вищесказане, СТРЕССОФІТ можна рекомендувати при таких станах:

  • психовегетативні розлади (зниження настрою, апатія), невротичні реакції;
  • депресії легкого та середнього ступеня тяжкості, що супроводжуються почуттям страху, занепокоєнням, безсонням;
  • астенічні стани: виснаження, безсилля;
  • постійна нервова напруга;
  • компоненти засобу сприяють також підвищенню настрою, фізичної та психічної працездатності та покращенню сну.

СТРЕСОФІТ випускається у зручній лікарській формі – тверді капсули. Рекомендується дорослим та дітям старше 12 років по 1 капсулі на добу перед сном, запиваючи достатньою кількістю води.

Як особливості, що є протипоказанням до застосування засобу, є індивідуальна чутливість до окремих компонентів препарату, вагітність, годування груддю, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, ерозивний гастрит у стадії загострення.

Завантажити статтю в форматі PDF (Ru)

Аренда яхты