Цетиризин: сталість і різноманітність протиалергічної дії

Автор: О.А. Федорова, канд. мед. наук. Українська військово-медична академія


В даний час алергічні захворювання є супутниками цивілізації та набули масштабу глобальної медико-соціальної проблеми. Поширеність алергічних захворювань, таких як сезонний та персистуючий алергічний риніт, кропив’янка, атопічний дерматит, бронхіальна астма, невпинно зростає [14, 22]. Згідно з даними ВООЗ, алергічні захворювання за частотою займають третє місце серед інших хвороб, в різних країнах алергією страждає від 10 до 30% населення [24]. Крім того, щорічно у світі від 12,7 до 28,5% осіб звертаються за медичною допомогою з приводу сезонних алергічних реакцій: гострого риніту, кон’юнктивіту, кропив’янки. Поширеність алергодерматозів (атопічного дерматиту, екземи, кропив’янки, алергічного контактного дерматиту) у структурі алергічних захворювань, згідно з даними зарубіжних досліджень, становить від 7 до 73% [1, 5]. Надзвичайно важливим є те, що різні алергічні захворювання асоціюються один з одним, ускладнюючи стан хворого. Так, алергічний риніт часто супроводжує бронхіальну астму, сприяє розвитку синуситів, отитів, інфекції дихальних шляхів. Тому вибір раціональної фармакотерапії алергічних захворювань є своєчасним та актуальним [1, 4].

Цетиризин є найбільш ефективним та перспективним АГП у лікуванні більшості алергічних захворювань, з використанням якого проведено найбільшу кількість клінічних досліджень. Цей препарат входить до переліку життєво необхідних та найважливіших лікарських препаратів, схвалений FDA.

Показаннями для його застосування є: алергічний риніт та кон’юнктивіт, кропив’янка та інші дерматози, що виявляються свербінням та висипаннями, у тому числі і у дітей, починаючи з віку 6 міс. Для пацієнтів, які погано відповідають на терапевтичну дію інших АГП, бажаний саме цетиризин. Можливість тривалого застосування дозволяє рекомендувати препарат для вторинної профілактики алергічних захворювань та при поєднаній патології [13].

Висока ефективність та безпека цетиризину, підтверджені даними доказової медицини, дають можливість використання його у широкій клінічній практиці.

На фармацевтичному ринку України зареєстровано препарат Роліноз, цетиризин італійського виробництва, який добре зарекомендував себе завдяки оптимальному співвідношенню ціни та якості. Роліноз випускається в 2 формах: краплі оральні по 10 мг цетиризину дигідрохлориду в 1 мл розчину (20 крапель) у флаконі 20 мл та таблетки по 10 мг цетиризину дигідрохлориду, 20 таблеток в упаковці.

Завантажити статтю у форматі PDF (Ru)

Опубліковано в журналі «Therapia. Український медичний вісник» № 3 (118)’202017

Аренда яхты