Частота зустрічі бактеріальних кон’юнктивітів і антибактеріальна активність препаратів в їх лікуванні

Автори: Коновалова Н.В., Молода О.Л., Доленко Л.В., Ковтун О.В., Юрченко Л.О., Рибалко О.В. Інститут очних хвороб та тканинної терапії імені В.П. Філатова Національної академії медичних наук України, Одеса, Україна


Вступ

Частота народження бактеріальних кон’юнктивітів та антибактеріальна активність препаратів у їх лікуванні. Бактеріальні кон’юнктивіти – причина частої звертання до офтальмолога. Характеризуються сезонністю, гостротою течії, зниженням та втратою працездатності та високою інвазивністю. Актуальність проблеми зумовлена ​​зростанням резистентності до антибактеріальних препаратів в офтальмологічній практиці.

Мета дослідження

Проаналізувати частоту народження, резистентність до антибіотиків, антибактеріальну активність препаратів у лікуванні бактеріальних кон’юнктивітів на підставі аналізу даних за 2019 рік.

Матеріали та методи

Проведено аналіз 346 (692 ока) бактеріологічних досліджень біологічного матеріалу з метою вивчення етіологічних факторів запальних захворювань очей, оцінки стану чутливості мікроорганізмів до сучасних антибіотиків.

Результати та обговорення

Проведене нами у 2019 р. дослідження показало виділення грампозитивної флори у 97,3% пацієнтів, грибкової флори – у 3 пацієнтів (0,86%), грамнегативної флори – у 4 осіб (1,1%). Встановлено, що найбільш ефективними антибактеріальними препаратами є Левоксимед (при епідермальному, золотистому стафілококу, кишковій паличці, стрептококовій інфекції, моракселі), Медетром (при гемолітичному стафілококу) та Флоксімед (при ентерококу).

Висновки

  1. При дослідженні бактеріальної флори найчастіше виявляється епідермальний стафілокок (63,5%), на другому місці – золотистий стафілокок (11,8%), потім гемолітичний (5,7%), найбільш ефективними препаратами для місцевого застосування в офтальмології нині виявилася група препаратів – краплі очей Левоксимед, Флоксімед, Медетром.
  2. Проведене нами у 2019 р. дослідження показало, що найбільш ефективними серед них є: Левоксимед (при епідермальному, золотистому стафілококу, кишковій паличці, стрептококовій інфекції, моракселі), Медетром (при гемолітичному стафілококу) та Флоксімед (при ентерококу).

Ключові слова: бактеріальна флора, резистентність, Левоксимед, Флоксімед, Медетром.

Завантажити статтю в форматі PDF (Ru)

Аренда яхты